Дома Фудбал Германија Каков податок: Ова е доказ за доминацијата на машинеријата на Флик

Каков податок: Ова е доказ за доминацијата на машинеријата на Флик

Баерн Минхен е екипата која доминира во европскиот фудбал, доведувањето на Ханс Флик на клупата се покажа како полн погодок.

Имено, откако Флик го превзема Баерн овој тим освои повеќе трофеи отколку што запишале порази или нерешени резултати. Машинеријата на Баерн вчера ја победи Севиља и го освои европскиот Суперкуп. Тоа воедно беше 23. победа во низа за германскиот гигант.

Баерн така после Бундеслигата, купот и Лигата на шампионите стигна до својот четврти трофеј во 2020 година и тоа на навистина супериорен начин.

Последниот „кикс“ екипата од Минхен го имаше во февруари против Лајпциг (0:0), а под водство на Флик поразени се само од Баер Леверкузен (1:2) во ноември 2019 година и Борусија Менхенгладбах (1:2) во декември 2019 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…