Дома Видео Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Џејмс Харден имаше историско деби во дресот на Бруклин Нетс со трипл-дабл учинок во победата над Орландо.

Харден преку ноќ направил трансформација, излезе на паркетот и издоминира со 34 поени, 12 скокови и 14 асистенции.

Големо внимание привлече изгледот на Харден со оглед на тоа што пред неколку дена изгледаше прилично запоставено со очигледен вишок килограми.

Американецот беше мета на исмејување поради изгледот кога се појави на загревањето за Хјустон, но сега изгледа како и треба да изгледа професионален спортист со плата од 40 милиони долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aматерска грешка: Четворица кошаркари на Денвер беа во контра и сите се наместија на „тројка“

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени од Вашингтон Визардс со 110:112 во Колорадо. Иак…