Дома Трансфер зона Каква забрана: Перез троши 100 милиони на засилувања!

Каква забрана: Перез троши 100 милиони на засилувања!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако ФИФА му забрани на Реал Мадрид доведување на засилувања во следните два трансфер периоди сепак раководството на „кралскиот“ клуб пара потенцијални засилувања ширум Европа.

Две имиња посебно се истакнуваат како потенцијални засиливања за „кралевите“, а претседателот Флорентино Перез веќе има план.

Еден од нив е напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг. „Милионерите“ се спремни да го продадат напаѓачот за сума од 60 милиони евра па двата клуба веќе запонале преговори.

Исто така нов член на Реал би можел да стане и Желсон Мартинс. Овој 21-годишен играч на Спортинг Лисабон го привлече вниманието на многу европски гиганти, а неговата цена изнесува 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…