Дома Фудбал Франција Каде се пари во прашање, таму има проблеми: Мбапе нема да се слика за Франција

Каде се пари во прашање, таму има проблеми: Мбапе нема да се слика за Франција

Пред натпреварите од Лигата на Нации денес француската репрезентација има закажано фотосесија со 14 спонзори и тие фотографии ќе се користат за промоција на репрезентацијата пред Светското првенство во Катар.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Меѓутоа на оваа фотосесија на Французите нема да се појави една од најголемите ѕвезди на овој состав, Килијан Мбапе. Проблемот настанал помеѓу Фудбалската федерација на Франција и еден од спонзорите на Мбапе. Во ФФФ одбиле да се менуваат имиџ правата само за Мбапе и еден од неговите спонзори.

Веќе од ФФФ потврдија дека фотосесијата дефинитивно поминува без Мбапе и изразија жалење што не успеале да пронајдат заеднички јазик.

Ова значи дека Мбапе ќе го нема на промотивните материјали за Франција во пресрет на Мундијалот во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…