Дома Трансфер зона Кавани како слободен играч доаѓа во Манчестер Јунајтед?

Кавани како слободен играч доаѓа во Манчестер Јунајтед?

Манчестер Јунајтед катастрофално влезе во новата сезона и со сигурност мора да се засилува во следните преодни рокови.

Освен што има проблеми во одбрата, екипата на Солскјер има проблеми и со постигнување погодоци.

Како што пренесуваат англиските медиуми, прв на листата на желби на управата е напаѓачот на ПСЖ, Кавани.

Тој следното лето ќе биде слободен играч и се очекува негов следен клуб да биде токму Манчестер Јунајтед.

Нормално, одлуката е негова, па останува да видиме дали Уругварцот ќе се одлучи кариерата да ја продолжи на Олд Трафорд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Киелини: Погба? Кога дојде мислев дека е само уште еден играч во низата

Пред да се врати во Манчестер Јунајтед во 2016 гофина за 105 милиони евра Пол Погба од Јун…