Дома Македонски спорт Мак фудбал Кавадарци не спиеше: Фудбалерите на Тиквеш пречекани како херои 🎥

Кавадарци не спиеше: Фудбалерите на Тиквеш пречекани како херои 🎥

Вчера на Арената „Тодор Проески“ во Скопје беше одиграно финалето во Купот на Македонија помеѓу Тиквеш и Воска Спорт кое на крајот заврши со победа на тимот од Кавадарци со 2:1.

Трофејот во купот беше прв за Тиквеш во 94-годишната историја, па така донесе и голема радост во градот на виното каде што се славеше до доцна во ноќта по пристигнувањето на фудбалерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…