Дома Останати Ракомет И на СЕХА лигата ќе и недостасува Карачиќ: Кара ова не е збогум (ФОТО)

И на СЕХА лигата ќе и недостасува Карачиќ: Кара ова не е збогум (ФОТО)

Вардар оваа година одново ја израдува македонската јавност и како и во 2017 година стигна до нова европска титула.

Познато е во какви проблеми беше Вардар, но тоа не ги спречи ракометарите да дадат се од себе. Еден од најзаслужните за овој успех на Вардар беше Игор Карачиќ кој го понесе и признанието МВП на фајнлфорот во Келн.

На Вардар сигурно ќе му недостасува играч каков што е Карачиќ кој во секој натпревар даваше се од себе, но Карачиќ ќе недостасува и на СЕХА лигата кој посвети пост на Хрватот.

Карачиќ од наредната сезона ќе го носи дресот на Киелце.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ЕВРО 2020!

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја добија честа да го судат финалето на …