Дома Останати Кошарка НБА И Кевин Дурант заразен со коронавирус!

И Кевин Дурант заразен со коронавирус!

Се поголем е бројот на кошаркари кои се позитивни на коронавирусот.

Кевин Дурант вечера вечер ги доби резултатите од тестирањето на коронавирусот и неговиот тест е позитивен со што стана седмиот НБА кошаркар кој е заразен.

Претходно Бруклин Нетс објави дека четворица нивни кошаркари се заразени со коронавируост, меѓу нив значи е и Дурант.

Дурант бил тестиран во саботата, а резултатите ги добил дури вчера вечер.

„Се чувствувам добро. Бидете внимателни, внимавајте на себе и одете во карантин. Ќе поминеме заедно низ ова“, напиша Дурант.

Дурант беше неактивен цела сезона додека се опоравуваше од повредата на Ахиловата тетива со која се здоби во финалето на НБА лигата минатото лето, а сезоната во НБА во овој момент е прекината поради пандемијата на коронавирусот и прашање е кога ќе се продолжи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Фотографија од момче со топка на улиците во Милано ја воодушеви Италија се огласи и Заниоло (ФОТО)

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ објави една симпатична, но и тажна фотографија на…