Дома Трансфер зона И второто засилување на Милан пристигна на прегледи

И второто засилување на Милан пристигна на прегледи

Милан е исклучително активен во последниот ден од преодниот рок и денес треба да комплетира два трансфери.

Утрово во Милано на прегледи пристигна Антони Робинсон кој за сума од околу 8 милиони фунти ќе пристигне од Виган. Станува збор за 22 годишен американски репрезентативец, кој игра на позиција лев бек.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Попладнево на прегледи пристигна и второто засилување на Милан, а станува збор за младата ѕвезда на Андерлехт, Алексис Селемаркс.

Станува збор за 20-годишен крилен напаѓач кој оваа сезона игра фантастично и кој треба да биде замена за Сусо, а „росонерите“ за неговиот потпис ќе платат 8 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…