Дома Топ вести И Бартомеу се огласи за спорната клазула на Меси: Од летото 2020 може да не напушти бесплатно

И Бартомеу се огласи за спорната клазула на Меси: Од летото 2020 може да не напушти бесплатно

0

Пред два дена шпанските медиуми открија дека Лионел Меси во договорот има клазула според која би можел да ја напушти Барселона бесплатно.

Дека тоа е вистина брзо потврди Жерар Пике кој изјави дека знаел за таа клазула на Меси. Клазулата на Меси значи дека почнувајќи од наредното лето Меси може да ја напушти Барса бесплатно и да премине во било кој клуб.

Сега на оваа тема зборуваше и претседателот на Барселона, Бартомеу.

„Меси има договор кој го потпиша пред две година и тој има важност до 2021. Почнувајќи од наредното лето тој може да го напушти клубот бесплатно пред да почне сезоната. Сакам да објаснам дека ваков договор имаа и фудбалери како Чави, Иниеста и Пујол. Ние сме мирни затоа што Лео е Каталонец и верувам дека нема да не напушти. Очекувам да игра за нас и после 2021 година’, изјави Бартомеу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фудбалерите на Вотфорд добија понуда за утеха од Миа Калифа (ФОТО)

Познатата поранешна актерка во филмовите за возрасни одново се огласи за случувањата во фу…