Дома Трансфер зона Ињиго Мартинез се збогуваше од Билбао: Барселона следна дестинација?

Ињиго Мартинез се збогуваше од Билбао: Барселона следна дестинација?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Ињиго Мартинез денес и официјално се збогуваше со Атлетик Билбао.

Договорот на 30-годишниот стопер истекува на 30-тијуни и тој одлучи да не ја прифати понудата за продолжување на соработката.

Денес тој се прости од навивачите, а од претходно е најавено дека најверојатно Барселона ќе биде негова следна дестинација. Сепак, мора да почека Барселона да ја реши финансиската ситуација за да може да го регистрира неговиот договор.

Со Барселона ќе потпише договор до 2025 година и би требало да заработува 4.5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…