Дома Актуелно Италијанците тврдат: Јувентус и Сасуоло постигнале договор за напаѓачот кој игра во Џенова

Италијанците тврдат: Јувентус и Сасуоло постигнале договор за напаѓачот кој игра во Џенова

Младиот напаѓа на Сасуоло Џанлука Скамака кој оваа сезона игра на позајмица во Џенова многу брзо би можел да го засили Јувентус кој е спремен да понуди 22 милиони евра.

Како што пренесува „Газета дело Спорт“ двете страни се блиску до договор без оглед на тоа што шампионот на Италија понудил три милиони помалку од она што го бара Сасуоло.

Преодниот рок трае до крајот на неделата и јасно дека време премногу нема, а Андреа Пирло сака да доведе алтернатива за Алваро Мората.

Со Јувентус се поврузваа Оливие Жиру и Един Џеко, меѓутоа изгледа во Јувентус се решиле за поинаква опција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Докторски потег на Џерард: Го внесе во игра и постигна погодок за 16 секунди

Фудбалерите на Ренџерс вечерва на свој терен го играат реванш натпреварот од 1/16 финалето…