Дома Фудбал Останато Исчезна магијата: Адријано се врати на терен и изгледаше како – прпват да игра фудбал! 🎥

Исчезна магијата: Адријано се врати на терен и изгледаше како – прпват да игра фудбал! 🎥

Фудбалската јавност во последните 20-тина година беше сведок на фантастични напаѓачи кои оставија голема трага, но и такви кои ќе се паметат по тоа што можеа повеќе.

Во оваа втората конкуренција сигурно е Бразилецот, Роналдо или „Императорот“ кој денес има 41 година. Додека беше во Интер вежеше за еден од најдобрите напаѓачи и му се предвидуваше голема кариера, стигна до елитата многу брзо, но уште побрзо тргна и во надолна линија.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Започна во Фламенго, преку Парма и Фиорентина стигна до Интер. Но, по смртта на неговиот татко не успеа да се соземе и повеќе не пружаше натпревари како некогаш и го запостави фудбалот.

Кариерата ја заврши во 2016 година на само 30 години. Дека повеќе нема магија во неговите нозе можеше да се види и на егзибициониот турнир каде што Адријано изгледаше како првпат во животот да се сретнува со фудбалска топка.

@nerdatleta44oficial Craques do Passado 🇧🇷 • Adriano 👑 ( Imperador ) #adriano #adrianoimperador #futebolbrasileiro ♬ som original – l_editsfut
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…