Дома Трансфер зона Иско пред потпис со клуб од Премиер лигата?

Иско пред потпис со клуб од Премиер лигата?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Шпанецот Иско во последните моменти од преодниот рок беше блиску до трансфер во Унион Берлин, дури и пристигна на прегледи во овој клуб, но на крајот трансферот не се реализираше.

Двете страни се обвинуваа дека ги промениле барањата во преговорите во последен момент. Сега тој е слободен агент и може да потпише договор со било кој клуб иако не е отворен преодниот рок.

Ситуацијата со Иско ќе се обиде да ја искористи Евертон и да го доведе во своите редови. Во Иско Евертон гледа замена за Ентони Гордон кој за 40 милиони евра направи трансфер во Њукасл.

Ќе потсетиме, Евертон неодамна како наследник на Лампард го промовираше Шон Дајч на клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…