Дома Топ вести Интер спрема трансфер „бомба“ – доаѓа големо засилување!

Интер спрема трансфер „бомба“ – доаѓа големо засилување!

Новите сопственици на Интер, кинеската компанија „Сунинг“ спремила голем буџет за засилувања, а медиумите се сигурно дека следното лето ќе пристигне голема ѕвезда на „Џузепе Меаца“.

Имено, прва трансфер цел на „нероаѕурите“ е Хамес Родригез од Реал Мадрид, а самиот фудбалер потврди дека миланскиот клуб го контактирал уште минатото лето.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Интер нема да има проблем да плати и 70 милиони евра за неговиот потопис, но проблем е тоа што Колумбиецот сака преселба во Премиер лигата и наводно веќе има договор со Манчестер Јунајтед.

Поради тоа „нероаѕурите“ веќе имаат алтернатива, а станува збор за ѕвездата на ПСЖ, Анхел ди Марија. Аргентинецот не е среќен во Париз и сака да ја промени средината, а „нероаѕурите“ наводно веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Медиумите тврдат дека потпретседателот Хавиер Занети веќе разговарал со својот сонародник и го убедил да се пресели во Милано, а „нероаѕурите“ се спремни да платат 60 милиони за евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…