Дома Трансфер зона Интер понуди пари и Перишиќ, Манчестер Јунајтед кажа НЕ

Интер понуди пари и Перишиќ, Манчестер Јунајтед кажа НЕ

0

Како што пишуваат медиуми Манчестер Јунајтед одбил уште една понуда од Интер за Ромелу Лукаку.

Италијанскиот тим кој сега е предводен од Антонио Конте е заинтересиран за Ромелу Лукаку, но цената од 80 милиони фунти која ја одредиле во Манчестер Јунајтед е превисока.

Затоа како што тврди „Скај Итлија“ тие одлучиле на „црвените ѓаволи“ да им понудат една интересна размена, но добиле негативен одговор од „Олд Трафорд“.

„Нероаѕурите“ на Јунајтед за да го добијат Лукаку наводно му го понудиле Иван Перишиќ плус пари, но „црвените ѓаволи“ ја одбиле понудата.

Самиот Лукаку кој имаше сезона за заборав на „Олд Трафорд“ призна дека сака да се пресели во Серија А, а некои медиуми тврдат дека веќе има договор со Интер.

Потсетуваме, Манчестер Јунајтед претходно ја одби понудата на Интер за размека Лукаку – Икарди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aдеми во Динамо за соиграч го добива фудбалерот кој беше „жртва“ на еден од најголемите скандали?

Динамо Загреб пред сензационален трансфер. Во фудбалскиот свет Динамо Загреб е познат како…