Дома Топ вести Интер подготвува „бомба“ – спреми 65 милиони за Верати!

Интер подготвува „бомба“ – спреми 65 милиони за Верати!

Милански Интер сериозно се приклучи во трката за фудбалерот на Пари Сент Жермен, Марко Верати и е спремен да понуди 65 милиони евра, пренесуваат француските медиуми.

Фрнацуски „Паризиен“ открива дека раководството на Интер стапило во контакт со менаџерот на Верати и му понидиле четиригодишен договор со годишна плата од 6 милиони евра.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Неодамна агентот на плејмејкерот, Донато ди Кампли јавно истакна дека Верати е спремен да си замине од ПСЖ доколку медиумите не престанат да го критикуваат, а тоа беше аларм за многу клубови ширум Европа.

Сепак, „нероаѕурите“ тешко ќе се изборат со конкуренцијата бидејќи за Верати се силно заинтересирани најголемите и најбогатите клубови во Европа меѓу кои Реал Мадрид, Баерн Минхен, Манчестер Сити, Барселона и Челзи.

Притоа, Интер не е единствениот италијански клуб кој сака да го врати Верати во Италија, тука се уште Милан и Јувентус кои исто така се спремни да платат сериозна сума за неговиот потпис.

Во секој случај, Интер е силно заинтересиран за Верати и веќе работи на трансферот, а медиумите тврдат дека е спремен да ги продаде Кондогбија и Брозовиќ, па со тие пари да го финансира транферот на италијанскиот плејмејкер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …