Дома Топ вести Интер носи уште една ѕвезда за НУЛА евра

Интер носи уште една ѕвезда за НУЛА евра

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал на лето готово сигурно ќе си замине од „Олд Трафорд“.

Договорот на 28-годишниот Марсијал со „црвените ѓаволи“ истекува на 30 јуни 2024 година, па Интер гледа шанса да го доведе без обештетување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Марота веќе работи на трансферот и имал неколку средби со агентот на Марсијал, кој е отворен за преселба во Милано.

Интер е познат како експерт за трансфери на слободни агенти, па сака да ја победи конкуренцијата и да го доведе Французинот без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ал Келаифи пресреќен: Вакво нешто не сум видел во ПСЖ во последните 13 години!

Во таборот на ПСЖ владее вистинска еуфорија поради победата на овој во вчерашниот реванш о…