Дома Трансфер зона Интер испраќа нова понуда за Ериксен!

Интер испраќа нова понуда за Ериксен!

Интер и Тотенхем веќе одреден период се во преговори за трансфер на данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен.

Икскусниот фудбалер од средниот ред посакува да се пресели на „Меаца“, но од Тотенхем не се задоволни со првичната понуда од осум милиони фунти од страна на Интер.

Сега Интер испратил нова понуда од 11 милиони фунти во која вклучил и бонуси за која се надеваат дека е прифатлива за Тотенхем.

Се поизвесно е дека ќе се случи трансфер на Ериксен во клубот од Милано, останува непозната само сумата која треба да ја плати клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Русите сакале со валутна клазула да го изиграат Манџукиќ: Напаѓачот веднаш се прекинал

Марио Манџукиќ требаше кариерата да продолжи во Локомотив Москва, но тоа нема да се случи.…