Дома Фудбал Италија Интер го промовираше новиот спонзор на дресот 📸

Интер го промовираше новиот спонзор на дресот 📸

Компанијата „Пирели“ беше спонзор на Интер од 1995 година, а соработката помеѓу двете страни заврши на крајот на минатата година.

Сопствениците од „Сунинг“ сакаа компанија која ќе плаќа повеќе, а попладнево е откриено кој ќе биде новиот спонзор на Интер. Официјализирана е соработката со блокчејн платформата „Чилиз“. На дресот на Интер ќе стои логото на Сосиос креаторот на Фан Токени и партнерството ќе го промовиран Фан Токенот на Интер кој се уште не е, но наскоро ќе биде пуштен на пазарот.

Се најавува дека Интер во наредниот период ќе промовира уште два спонзори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…