Дома Трансфер зона Интер блиску до големо засилување

Интер блиску до големо засилување

Аргентинскиот репрезентативец Родриго де Паул игра фантастично во Удинезе и оваа сезона, па наскоро би можел да направи трансфер во Милано.

Италијанските гиганти Интер и Јувентус веќе подолго време го следат Де Паул, а медиумите тврдат дека „нероаѕурите“ веќе презеле конкретни чекори за негов ангажман.

Конте смета дека Аргентинецот ќе му го донесе потребниот квалитет на средината на теренот бидејќи Де Паул може да игра на повеќе позиции во средниот ред.

„Нероаѕурите“ започнале преговори со агентот на фудбалерот и спремиле понуда од 35 милиони евра, сума која треба да ги задоволи апетитите на Удинезе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…