Дома Ставови Интересни приказни за казино добивки

Интересни приказни за казино добивки

Сите знаеме дека рулетот е една од најпопуларните казино игри ширум светот, а со иста популарност продолжи да се движи и кога станува збор за коцкањето на интернет.

Доколку сакате да прочитате интересни стратегии за обложување на рулет ве советуваме да го посетите сајтот на Casinobonus.mk.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Во овој текст накратко ќе ви напишеме неколку приказни кои се поврзани со интересни добивки на различни казино играчи.

Ешли Ревел се обложил на се што има!

Оваа приказна дефинитивно ќе ви даде надеж за да играте рулет во онлајн казината. Во 2004 година тој продаде буквално се за парите да ги стави на рулет. По продажбата овој човек заработи 76.000 фунти и ги стави во хотелот Плаза во Лас Вегас кои се согласија да го преземат тој ризик. Ревел го стави својот облог на црно-црвено и ическувањето започна. За среќа топчето падна на 7 и Ревел си доби неверојатни 152.000 фунти.

Приказната за Шон Конери

Познатиот актер на Џејмс Бонд, Шон Конери ретко кој знае дека ужива во коцкањето. Во 1963 година тој посетил едно од познатите италијански казина. Секогаш се обложувал на рулет на бројот 17. За среќа тој поединечен број погодил дури три пати, па освои добивка од 27.000 долари.

Сопственикот на Њукасл освоил 820.000 фунти

Во 2008 година, сопственикот на Њукасл Јунајтед можеби инспириран од Конери ги ставил своите пари на 17-ка на рулет во лондонското казино Мејфер. За само 15 минути игра, тој освои вкупно 820.000 фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ставови

Проверете

Како да изберете добри онлајн обложувалници во Македонија?

Обложувањето има повеќедецениска историја во Македонија, но благодарение на интернетот, ов…