Дома Македонски спорт Мак ракомет Индира Кастратовиќ не е повеќе тренер на ЖРК Вардар!

Индира Кастратовиќ не е повеќе тренер на ЖРК Вардар!

Раководството на ЖРК Вардар, објави дека ја прекинува соработката со тренерот Индира Кастаратовиќ.

„На денешниот тренинг на играчите им беше соопштена одлуката за промената на тренерот. Ракометарките продолжуваат да се подготвуваат за следните предизвици во ЛШ, а без оглед на промените амбициите остануваа исти, а тоа е напад на самиот европски врв“, се вели во соопштението објавено на клупската интернет страница.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Индира Катратовиќ на кормилото на Вардар застана пред четири години, во тој период освои четири титули и три Купа на домашната сцена, а во Лигата на шампионките три пати го освојуваше третото место.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Фудбалски судија нападнат во ‘Ржаничино – полиција го изнесуваше од теренот! 🎥

Покрај битките за место во прва и втора лига, викендов се играа и важни натпревари од пони…