Дома Топ вести Изненадување: Ериксен се сели на „Олд Трафорд“

Изненадување: Ериксен се сели на „Олд Трафорд“

Кристиан Ериксен до крајот на преодниот рок ќе го напушти Интер, а нoв фаворит за неговиот потпис е Манчестер Јунајтед.

Ериксен не е задоволен од минутажата која ја има на „Џузепе Меаца“ и затоа планира да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

Интер исто така сака да се ослободи од неговата плата и е спремен да го пушти данскиот плејмејкер на позајмица, бидејќи не се вклопува во формацијата на Контe.

Најсериозен интерес за Данецот покажува Манчестер Јунајтед, кој веќе испратил понуда за позајмица до крајот на сезоната со право на откуп.

Ериксен би сакал да се врати во Премиер лигата и нема да има проблем да се договори со „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…