Дома Топ вести Изненадување: Де Геа во Барселона!?

Изненадување: Де Геа во Барселона!?

Некогаш еден од најдобрите голмани во Премиер лигата, Давид Де Геа се уште нема клуб откако минатото лето го напушти Манчестер Јунајтед.

Де Геа имаше многу понуди, се шпекулираше со много клубови, но Шпанецот се уште е без ангажман и е слободен агент.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Последните информации се дека за Де Геа интерес покажува Барселона, која веќе стапила во контакт со неговиот агент.

Де Геа преферира да остане во Шпанија, па е спремен да ја прифати понудата на Каталонците

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…