Дома Фудбал Германија Изненадувачка одлука: Баерн Минхен се договори со Компани

Изненадувачка одлука: Баерн Минхен се договори со Компани

Баерн Минхен веќе подолго време е во потрага по нов тренер, откако стана јасно дека Томас Тухел заминува на крајот на сезоната.

Многу тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Баерн, а според последните информации Баварците постигнале договор со Винсент Компани.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ова е сигурно изненадувачка одлука со оглед на фактот што Компани нема големо искуство, а и оваа сезона испадна со Барнли од Премиер лигата.

Германските медиуми пренесуваат дека се е договорено и наскоро Компани ќе биде и официјално промовиран во нов тренер на Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…