Дома Топ вести Изненадивачки кам-бек во Реал: Го сакаме назад!

Изненадивачки кам-бек во Реал: Го сакаме назад!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Чичарито Ернандес и оваа сезона блеска во дресот на Баер Леверкузен и многу европски гиганти се интересираат за неговиот потпис, а на големо изненадување Мексиканецот би можел да се врати во Реал Мадрид.

Двајца директори на Реал Мадрид потврдија дека клубот размислува да го врати Чичарито на „Сантиаго Бернабеу“.

„На Чичарито му беше потребно уште малку време, секако дека го сакаме назад, тој е феноменален играч. Вратите на Реал се секогаш отворени за него“, изјави Мануел Серезо, еден од клупските директори.

Имено, Чичарито помина една сезона во Реал на позајмица од Манчестер Јунајтед и одигра 23 натпревари на кои постигна 7 гола, но „кралевите“ решија да не го откупат неговиот договор.

Во последните две сезони Мексиканецот игра во Баер Леверкузен каде постојано ги тресе противничките мрежи и многу европски клубови го сакаат во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рекордите кои ги сруши Јокиќ во првиот натпревар од финалето против Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Денвер го победи Ма…