Дома Фудбал Останато Избран идеалниот тим и најдобриот играч во Лига Европа 📸

Избран идеалниот тим и најдобриот играч во Лига Европа 📸


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Со финалето во средата помеѓу Рома и Севиља заврши Лигата на Европа, а трофејот по седми пати заврши кај шпанска Севиља.

Севиља е рекордер во ва натпреварување, додека капитенот Хесус Навас стигна до признанието за играч на сезоната. Навас сезоната ја заврши со три асистенции во второто по ранг европско натпреварување и за него беше четврти трофеј.

Навас доби место и во идеалниот тим на десната бековска позиција, а тука се уште тројца негови соиграчи: Голманот Боно, левиот бек Акуња и „мозокот“ на екипата Хрватот, Иван Ракитиќ.

Финалистот Рома, како и Севиља има четворица претставници:Пелегрини, Матиќ, Дибала и Смолинг.

Преостанатите места ги пополнија Рашфорд (Манчестер Јунајтед), Бонифаци (Унион СГ) и Тах Баер Леверкузен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…