Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ објави фотографија со единствениот негов идол

Ибрахимовиќ објави фотографија со единствениот негов идол

Единствениот играч на кој Златан Ибрахимовиќ се восхитува е бразилскиот Роналдо.

„Никој не е како Роналдо, тој е феномен. Сакав да станам како него. Можеше да прави неверојатни работи на теренот и создаваше магија. Таков играч немаше пред него, а нема ниту денес. Не постои. Како млад често пати го гледав и си зборував дека сакам да бидам како него“, зборуваше Ибра во една прилика за Роналдо.

Познато е и видеото на кое Ибрахимовиќ додека игра за Интер со восхит го гледа Бразилецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред импер…