Дома Фото Ибрахимовиќ на хартија ги напиша најдобрите играчи со кои играл, а потоа еден играч го пречкрта

Ибрахимовиќ на хартија ги напиша најдобрите играчи со кои играл, а потоа еден играч го пречкрта


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја заврши фудбалската кариера со последниот натпревар на Милан оваа сезона.

Милан играше против Верона минатиот викенд и тоа беше и последен натпревар за Ибра, иако тој всушност не стапна на теренот и не играше.

Познатиот напаѓач се прости во солзи, а буквално целиот Сан Сиро плачеше откако објави дека повеќе нема да игра.

Во својата кариера одигра 819 натпревари и постигна 493 гола со 201 асистенција во Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Милан, ПСЖ, Манчестер Јунајтед и Лос Анџелес.

Исто така, има 12 шампионски титули, а во 2013 година го постигна најубавиот гол во сезоната. Со Барселона го освои Суперкупот на УЕФА и Светското клупско првенство на ФИФА, а во 2017 година со Манчестер Јунајтед Лигата на Европа, иако останува да жали што никогаш не ја освои Лигата на шампионите.

Сега создаде тим составен од најдобрите соиграчи, а интересно е што тоа го напиша со рака на хартија.

Уште поинтересно е што „пречкрта“ еден од нив кога очигледно сфати дека на таа позиција изоставил подобар.

Тој го смести Буфон на голот, а во тимот се најдоа и Турам, Тиаго Силва, Алесандро Неста, Максвел, Патрик Виера, Чави, Павел Недвед, Лионел Меси и Роналдињо, секако ставајќи се на врвот на нападот.

На клупата ги „остави“ Кларенс Сидорф, Фабио Канаваро, Андрес Иниеста и Џенаро Гатуза, а на клупата е и голманот Хулио Цезар. Очигледно е дека првично го напишал Давид де Хеа, а потоа се предомислил, го пречкртал активниот голман на Јунајтед и на крајот го напишал Жулио Цезар со кој соработувал во Интер.

И овој состав доволно покажува со кои големи играчи имал чест да игра Ибрахимовиќ. Впрочем, сите ја имаа и честа да бидат на теренот со еден од најдобрите напаѓачи на 21 век.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…