Дома Фудбал Останато Зошто уште се чека за Сари да го превземе Јувентус?

Зошто уште се чека за Сари да го превземе Јувентус?

Уште од вчера медиумите во Италија на големо пишуваат дека Јувентус и Челзи постигнале договор за Сари да ги напушти „сините“ и да седне на клупатана клупата на клубот од Торино.

Новинарите на „Скај Спорт“ го фотографираа агентот на Сари, Фали Рамадани во друштво на директорот на Јувентус Фабио Партичи.

Зошто тогаш уште нема официјализација, што се чека?

Проблем наводно настанал во наследникот на Сари. Прва желба на клубот е Френк Лампард кој имаше одлична сезона со Дерби Каунти во Чемпионшип. Изгледаше дека двете страни лесно ќе се договорат, но Деби прави проблем.

Вчера по медиумите на Островот се најавуваше дека ќе биде постигнат договор за четири милиони фунти, но денес пристигнуваат целосно спротивни информации – Дерби преговаа со Лампард за продолжување на договорот!?

Работата не е целосно завршена, па во Дерби ќе се обидат тоа да го искористат за да го продолжат договорот со Лампард и така да направат проблем.
Засега и понатаму очекувањата се Лампард да го наследи Сари, меѓутоа управата на Дерби ситуацијата малку би можеле да ја развлече.

Тука се поставува и прашањето колку време Јувентус би бил спремен да ги чека да се договорат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…