Дома Фудбал Италија Зошто Дибала голот против Наполи го славеше на ист начин како во 2019?

Зошто Дибала голот против Наполи го славеше на ист начин како во 2019?

Паоло Дибала вчера постигна гол во победата на Јувентус против Наполои од 2:1.

Дибала беше стрелец на вториот гол за Јувентус откако четири минути претходно влезе во игра. Внимание на италијанските медиуми им привлече прославата која ја имаше Аргентинецот за време на погодокот.

Имено, Италијанците забележаа дека Дибала голот го прослави на идентичен начин како во 2019 година кога погоди против Триестина на 2019. И тогаш како и сега Дибала се поврзуваше со заминување од Јувентус, па Аргентинецот веројатно сакаше да испрати иста порака како и тогаш, односно дека останува во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…