Дома Македонски спорт ЗЛАТНИ ДЕЦА: Младите репрезентативци на Македонија израдуваа четири семејства! (ФОТО)

ЗЛАТНИ ДЕЦА: Младите репрезентативци на Македонија израдуваа четири семејства! (ФОТО)

Македонските фудбалери до 19 години воодушевија со својот денешен потег.

Имено, членовите на репрезентацијата до 19 години денес поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства во околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

Навистина фантастичен потег на овие млади момци кои покажаа дека секоја помош во овие времиња добредојдена – БРАВО!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Скандал: Нејмар му ја “украл“ свршеницата на соиграчот од ПСЖ

Бразилецот Нејмар се најде во центар на мега скандал во Франција и Бразил. Фудбалерот на П…