Дома Фудбал Италија Златан Ибрахимовиќ пристигна во Милано

Златан Ибрахимовиќ пристигна во Милано

Како што се и очекуваше, напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ денеска се врати во Италија, каде ќе биде во 14-дневна изолација.

Швеѓанецот досегашниот тек на пандемијата ја помина во својата родна држава, а формата ја одржаваше тренирајќи со екипата на Хамарби.

Инаку, Хамарби е клуб во кој 23.5% од акциите ги поседува токму Ибрхимовиќ. Спортскиот директор на овој клуб изјави дека постои шанса Ибра да заигра за Хамарби пред да замине во пензија.

Сепак, тоа нема да се случи многу набрзо бидејќи Ибра денеска слета во Милано.

Откако ќе помине 14 дена во изолација, Швеѓанецот може да се врати во Миланело на тестирање и да почне да тренира.

Вчера беше најавено дека во Италија тимските тренинзи најверојатно ќе бидат дозволени од 18. мај.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …