Дома Топ вести Зидан ги сака Погба и Мбапе во пакет

Зидан ги сака Погба и Мбапе во пакет

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го гради новиот тим околу двајца светски шампиони со Франција, тврдат шпанските медиуми.

Станува збор за Пол Погба и Килијан Мбапе. Двајцата веќе подолго време се на радарот на „кралевите“ и се поврзуваат со трансферво Реал Мадрид.

Реал Мадрид ова лето не успеа да ги договори нивните трансфери, па Погба и Мбапе останаа во своите клубови, Манчестер Јунајтед односно ПСЖ.

Меѓутоа Зидан не се откажува од идејата да ги донесе во својот тим и планира поголемиот дел од буџетот за трансфери следното лето да го потроши на нивниот потпис.

Реал Мадрид во својот тим веќе го има Рафаел Варан, па со доаѓањето на Погба и Мбапе ќе изграфи силна француска врска во тимот.

Сепак, тоа воопшто нема да биде едноставно, бидејќи Јунајтед за потписот на Погба бара 150 милиони евра, а ПСЖ не сака да слушне да го продаде својот „бисер“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер повторно се насочува кон Милинковиќ-Савиќ

Интер на лето повторно ќе се насочи кон ангажман на ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ-С…