Дома Македонски спорт Мак фудбал За Шкупи потпиша Реџиналдо

За Шкупи потпиша Реџиналдо

Тимот на Шкупи денес го претстави новото засилување, 30 годишниот Реџиналдо од Мозамбик.

Реџиналдо е фудбалер кој играл во повеќе клубови како Кукеши, Лачи, Санта Клара, Национал…

„Среќен сум што ќе го носам дресот на Шкупи, не го знам многу првенството во Македонија, но знам по нешто од неколку пријатели со кои играв во Алабнија. Дојдов тука да се докажам и да помогнам на клубот. Веќе се сретнав со навистина добри луѓе и квалитетни играчи“, изјави Реџиналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трајковски се враќа во Италија, ќе игра со Пандев?

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски најверојатно ова лето ќе се врати во Ит…