Дома Македонски спорт Мак фудбал За скандалот со вработената во ФФМ пишува цел Балкан: Како се да организирал Тони Монтана! (ФОТО)

За скандалот со вработената во ФФМ пишува цел Балкан: Како се да организирал Тони Монтана! (ФОТО)

Скандалот кој се случи во ФФМ со Олгица Младеновска стигна и до целиот Балкан.

Обвинетета Младеновска наводно без знаење на раководството на ФФМ си допишувала нули на сметките за да обезбеди поголема сума од ФИФА и УЕФА. Се обвинува дека водела двојно сметководство и соработувала со фирми кои и пружале разни услуги.

Младеновска според информациите ја оштетила ФФМ за повеќе од милион евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…