Дома Фудбал Германија За само еден месец вредностa на Халанд скокна за повеќе од 35 милиони евра

За само еден месец вредностa на Халанд скокна за повеќе од 35 милиони евра

Eрлинг Халанд продолжува да ја воодушевува фудбалската јавност.

Младиот норвешки репрезентативец за само една година израсна во вистинска европска и светска сензација. Прво немилосрдно тресеше мрежи во Салзбург, а потоа Австрија ја замени со Германија, ја избра Борусија Дортмунд и очигледно не погреши. Оваа сезона веќе постигна 10 голови во Бундес лигата.

Според пресметките на ЦИЕС вредноста на Халанд во изминатиот месец скокнала за 35.3 милиони евра. Значи, ако во октомври вредеше 120.3 милиони евра сега вреди 155.6 милиони евра.

Покрај Халанд уште еден играч на Борусија има голем скок во неговата цена. Во прашање е американскиот инернационалец Џовани Рејна кој е поскап за 34 милиони евра.

Во продолжение погледнете ја целата листа:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…