Дома Видео За овој гол зборува целиот свет🎥

За овој гол зборува целиот свет🎥

Во 10-то коло од холандското првенство Гронинген го победи АЗ Алкмаар со резултат 2:0, но голот кој го постигна Сирил Нгонг го обиколи светот.

Нгог покажа вистинска магија во казнетниот простор и постигна гол со „шкорпион“ удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Како Натаниел Филипс си поигра со Ибрахимовиќ и Кеси 🎥

Ливерпул вчера иако неамше резултатски императив го совлада Милан со 1:2 и така „росонерит…