Дома Трансфер зона За овие двајца нема место во Арсенал

За овие двајца нема место во Арсенал

emery

Jaсно и гласно, двајца играчи ќе го напуштат Арсенал до крајот на преодниот рок.

Арсенал утре го очекува дербито против Ливерпул и тоа ќе биде судир на тимовите кои имаат максимален учинок, а пред натпреварот Унаи Емери потврди дека на двајца играчи нема да смета.

Еден е Шкодран Мустафи на кого му е кажано дека нема да се смета на него и понудено му е да оди на позајмица во Рома. Германскиот фудбалер не одигра ниту минута во оваа сезона.

Неодамна кажа дека нема да замине, но јасно е дека ризикува цела сезона да ја помине на клупата.

Мохамед Елнени е засилувањето на Венгер кое за четири собра 30 настапи во Премиер лигата. Овој фудбалер има понуда од Галатасарај да оди на позајмица.

Емери кажа дека двајцата се големи професионалци, но и дека се незадоволни со статусот, па можеби е најдобро да одат некаде каде што ќе можат да играат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал …