Дома Останати Започнува првиот „Илинден Куп“, ќе учествуваат 115 екипи од Белгија, Романија, Македонија и Србија

Започнува првиот „Илинден Куп“, ќе учествуваат 115 екипи од Белгија, Романија, Македонија и Србија

Денеска стартуваше меѓународниот фудбалски турнир „Илинден Куп 2023“ кој е прв од ваков ранг во Македонија.

Турнирот ќе се одржува до недела во организација на фудбалската школа „Грозданоски“, а ќе учествуваат 115 екипи од Србија, Белгија, Романија и Македонија на возраст од 8 до 12 години,


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Од Белгија доаѓаат Андерлехт и Бершот каде што тренер е поранешниот македонски голман Томе Пачовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Потпишан најскапиот договор во историјата на спортот

Јапонскиот бејзбол играч Шохеи Отани, стана нов играч на Лос Анџелес Доџерс и го потпиша н…