Дома Актуелно Забавно на тренингот на „Кариоките“: Кутињо си „доби“ јајце од глава и заврши полиен со брашно…(видео)

Забавно на тренингот на „Кариоките“: Кутињо си „доби“ јајце од глава и заврши полиен со брашно…(видео)

0

Фелипе Кутињо нема по добро да го памети денешниот тренинг на репрезентацијата на Бразил во Русија.

Асот на Барселона неочекувано се најде во „проблем“ кога неговите соиграчи скршија јајце од неговата глава.

Прво Кутињо беше полиен со вода и брашно, а сето тоа поради тоа што ѕвездата на Барселона наполни 26 години. Токму поради тоа беа искористени брашно и јајца (продукти за торта).


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

ВИДЕО: Дончиќ со фуриозен финиш донесе победа за Далас, Харден го уништи Кливленд

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа девет натпревари. Лука Дончиќ одново имаше одлична…