Дома Фудбал Жестоки критики после новиот пораз: „Пјаниќ и Де Јонг не можеа да направат едно додавање“

Жестоки критики после новиот пораз: „Пјаниќ и Де Јонг не можеа да направат едно додавање“

Барселона доживеа нов пораз, овој пат синоќа од Атлетико Мадрид.

Барса делуваше безидејно, навивачите се разочарани, јасно е дека после десет кола нешто не е во ред. Популарната „Марка“ жестоко ја критикуваше играта на Барса.

„Играчите на Барселона од кои најмногу се очекува не беа на ниво. Гризман лета по теренот, Пјаниќ и Де Јонг не можеа да одиграат едно додавање, а Меси не може сам. Аргентинецот е видно потресен од се што се случува околу него, но и таков е најдобар на теренот. Освен играчката криза, Барса е во големи проблеми со повредите. Фати нема да се врати со месеци, а сега го нема и Пике кој исто така заработи сериозна повреда.“ – се наведува во анализата на Марка.

Барса толку лош старт не памети од сезона 1991/92. Тогаш, како и сега освоија само 11 бода после осум кола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Легендата на Атлетико Мадрид се прости од фудбалот

Легендата на Атлетико Мадрид, Габи одлучи да се прости од активното играње фудбал. Станува…