Дома Фудбал Останато Жезус: Не сакам мојата Бенфика да личи на денешната Барселона

Жезус: Не сакам мојата Бенфика да личи на денешната Барселона

Во рамките од 2. коло во Лига Европа Бенфика на свој терен го надигра Стандард.

Португалската екипа славеше со убедливи 3:0, а после натпреварот играчот на Стандард, Мехди Карсело – Гонзалез истакна дека Бенфика е како Барселона.

Меѓутоа неговите зборови не му е допаднаа на тренерот на португалската екипа Жорге Жезуз.

„Не би кажал дека Бенфика е како денешната Барселона и не сакам мојата Бенфика да биде како оваа Барселона. Барселона од пред неколку години „да“. Овој тим на Барселона нема ништо посебно“, изјави Жезус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Зидан: Гладни сме за успех, но имаме проблеми

Реал Мадрид после репрезентативната пауза победи во Лигата на шампиони, но има лоши резулт…