Дома Останати Е-Спортот станува голема индустрија: Направен трансфер од пет милиони долари!

Е-Спортот станува голема индустрија: Направен трансфер од пет милиони долари!

Хрватската легенда и еден од најголемите играчи во историјата на „Лиг оф леџендс“, Лука Перкз Перковиќ се сели во САД.

Перкз е претставен како нов играч на американската екипа „Клоуд9“ што значи дека заминува од „Г2“ кој го водеше до осум европски титули. Се шпекулира дека „Клоуд9“ за Перкз платил дури пет милиони долари.

„2021 година ќе биде прва во која Северна Америка ќе биде подобропласирана од Европа. Гледајте ме“, најави Перкз на Твитер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

14 годишно момче во ФИФА 21 има скор 210:0 🎥

14 годишниот Андреас Вејрганг едноставно е непобедлив во ФИФА 21. Ова момче доминира во „У…