Дома Македонски спорт Мак фудбал Есмин Личина го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Есмин Личина го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Есмин Личина и во наредната сезона ќе биде дел од Македонија Ѓорче Петров откако стави потпис на нов едногодишен договор.

Личина е производ на школата на ФК Вардар, но по преминувањето во Ѓорче веќе четири години го носи дресот на „лавовите“.

Покрај Вардар беше дел и од тимот на Скопје. Во младинската репрезентација своевремено настапуваше под водство на сегашниот селектор сениорскиот тим Благоја Милевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се пофали со засилување од Гана

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Тимот на Шкуп…