Дома Трансфер зона Ериксен донесе одлука: Познато каде ќе ја продолжи кариерата!

Ериксен донесе одлука: Познато каде ќе ја продолжи кариерата!

Иднината на Кристиан Ериксен и понатаму е главна тема, откако Данецот остана во Тотенхем и после затворањето на летниот трансфер пазар.

Реал Мадрид, кој беше посакувана дестинација на Ериксен, не направи сериозен обид да го донесе во своите редови, а тој ја одби понудата на „црвените ѓаволи“.

Сепак, Ериксен влегува во последната година од договорот и Тотенхем ќе мора да го продаде во јануари доколку сака да заработи нешто на неговото заминување.

Меѓутоа, медиумите на Островот тврдат дека многу поголема е веројатноста Данецот да си замине следното лето како слободен агент.

Мадридски „АС“ пренесува дека Реал го победил Јувентус во трката за неговиот потпис и Ериксен следното лето сигурно ќе се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.

Самиот Ериксен преферира преселба во Реал, каде го гледаат како легитимен наследник на Лука Модриќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Совет за Јунајтед: Не штедете, платете колку што треба и купете го Санчо

Џадон Санчо беше еден од најдобрите поединци во редовите на Борусија Дортмунд во победата …