Дома Трансфер зона Ердал Ракип има нов клуб

Ердал Ракип има нов клуб


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Поранешниот македонски репрезентативец, Ердал Ракип е промовиран во новиот клуб.

Фудбалерот од средниот ред го напушти шведски Малме и како слободен агент се придружи на Анталијаспор, клуб со кој потпиша договор на 2.5 години.

Договорот на Ракип со Малме истече на крајот од 2022 година и не беше продолжен. Се шпекулираше за можен трансфер во Англија, но на крајот сепак продолжи во Турција.

„Очекувам успешен период во мојата кариера. Од првиот ден кога дојдов тука се чувствувам навистина убаво.

Подготвен сум да дадам свој придонес за тимот да има што подобри резултати“, изјави Ракип.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…