Дома Фудбал Останато Енцо Фернандез со еден потег потврди дека останува во Бенфика🎥

Енцо Фернандез со еден потег потврди дека останува во Бенфика🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинскиот репрезентативец, Енцо Фернандез блесна Мундијалот каде беше избран за најдобар млад фудбалер.

Веднаш потоа тој стана најбараниот фудбалер на трансфер пазарот и неколку европски гиганти ја почнаа битката за неговиот потпис.

Меѓутоа, Бенфика не сакаше да преговара и инсистира да биде платена откупната клаузула од 120 милиони евра.

Челзи и Ливерпул покажаа најсилен интерес, но сепак не се спремни да ја платат таа сума, па Аргентинецот нема да прави трансфер во јануари.

Тој вчера постигна гол за Бенфика против Варзи и со гестикулација потврди дека останува во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…