Дома Офсајд Емотивна порака на Икарди: Раните зараснуваат само кога ќе добиеш прошка од оние кои сте ги повредиле

Емотивна порака на Икарди: Раните зараснуваат само кога ќе добиеш прошка од оние кои сте ги повредиле

Мауро Икарди и Ванда Нара се во центарот на вниманието откако Аргентинецот беше обвинет за неверство.

Се пишува за развод на контроверзната двојка, но според последниот пост на социјалните мрежи на Икарди двајцата се повторно заедно., Икарди со заедничка фотографија и испрати емотивна порака.

„Ти благодарам што продолжи да веруваш во нашето семејство, ти благодарам што си моторот во нашите живот. Те сакам. Раните зараснуваат само кога ќе добиете прошка од оние кои сте ги повредиле“, порача Икарди.

Поради целата ситуација Икарди не беше во комбинација за настап за вчерашниот натпревар на ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Влаховиќ ја „шутнал“ поранешната девојка за „италијанската Меган Фокс“?

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ игра одлична сезона во Серија А, а италијанските медиуми п…